• Wznowienie postępowania administracyjnego...

137.92
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382464153

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon
Publikacja ma szczególny charakter, ponieważ z jednej strony zawiera pogłębioną analizą naukową przedstawianych problemów, a z drugiej strony nie zaniedbuje potrzeb praktyków, którzy poszukują argumentacji przy rozwiązywaniu problemów w postępowaniach przed organami administracji architektonicznobudowlanej oraz przed sądami.
Ponadto pokazuje, jak istotne jest odpowiednie skonstruowanie granic wznowionego postępowania tak, aby nie stało się ono narzędziem nieuzasadnionej ingerencji w proces budowlany. Jest to w szczególności uzasadnione dlatego, że wznowienie postępowania ma miejsce zwykle w sytuacji, gdy pozwolenie na budowę jest w trakcie realizacji, a niekiedy inwestycja jest już nawet zrealizowana.
Wyeksponowany jest też istotny aspekt dotyczący inicjatywy wszczęcia tego postępowania w kontekście odrębnej, niż w Kodeksie postępowania administracyjnego, definicji strony w postępowaniu o pozwolenie na budowę. W grę wchodzi kolizja prawa własności różnych podmiotów, którą należy rozwiązać stosując nie tylko przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, Prawa Budowlanego ale także zasadę proporcjonalności, mającej swoje źródło w Konstytucji RP.
W publikacji kompleksowo omówiono cały proces wznowienia postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę. Przedstawiono w niej m.in.:
przesłanki, cel i granice wznowienia postępowania;
tryb i termin wniesienia podania o wznowienie postępowania;
formę wszczęcia oraz odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wznowienia;
dopuszczalność wstrzymania wykonania decyzji i ograniczenie dopuszczalności uchylenia decyzji w wyniku wznowienia;
instancyjność w decyzjach wznowieniowych;
skutki dla realizowanego lub oddanego do użytku, przedsięwzięcia budowlanego.
Autor Agnieszka Damasiewicz
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 280
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci