• Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy

164.53
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382868463

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

W komentarzu omówiono zagadnienia związane z zapewnieniem pomocy obywatelom Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych znaleźli się na terytorium państwa polskiego.

Opracowanie wyjaśnia m.in.:

- zagadnienia związane z legalizacją i rejestracją pobytu osób uciekających z Ukrainy;

- udostępnione Ukraińcom formy wsparcia w zakresie pomocy społecznej, edukacji i pracy;

- organizację działań pomocowych przez różne agendy publiczne zarówno rządowe, jak i samorządowe;

- przepisy upoważniające poszczególne instytucje do podejmowania lub finansowania określonych działań wynikających z obecności nowych mieszkańców i mieszkanek Polski.

Komentarz został przygotowany przez specjalistów mających wieloletnie praktyczne doświadczenie we wspieraniu w różnym zakresie migrantów i uchodźców w Polsce. Zespół autorski, ponieważ specustawa jest bardzo eklektyczna w swoich przepisach, składa się ekspertów i ekspertki z zakresu prawa migracyjnego, legalizacji pracy migrantów i migrantek, pieczy zastępczej, samorządu terytorialnego, finansów publicznych, administracji, prawa karnego.

Komentarz jest przeznaczony przede wszystkim dla praktyków, m.in. adwokatów i radców prawnych, ze względu na praktyczne wskazówki z zakresu legalizacji pracy i pobytu migrantów, dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, którzy znajdą tu wiele wątków związanych z funkcjonowaniem samorządów terytorialnych oraz wypełnianiem obowiązków nałożonych na nich komentowaną ustawą, a także dla przedsiębiorców, którzy będą mogli się zapoznać z przepisami dotyczącymi legalnego zatrudnienia cudzoziemców, w tym lekarzy i pielęgniarek. Książka może także zainteresować pracowników naukowych zajmujących się naukami o polityce czy socjologii.

Każdy urzędnik realizujący specustawę powinien mieć ten komentarz na biurku.

prof. dr hab. Irena Rzeplińska

Autor Witold Antoni Klaus
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 492
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci