• Solidarność i dobro wspólne jako wartości w prawie

147.85
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382467925

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon
Problematyka solidarności w ujęciu prawnym oraz dobra wspólnego niezmiennie pozostaje jednym z najbardziej dyskutowanych zagadnień w nauce prawa. Solidarność i dobro wspólne to wartości usytuowane poza bezpośrednią sferą regulacji normatywnych. Ich znaczenie odwołuje się do podstaw funkcjonowania wspólnoty politycznej, prawo zaś stanowi szczegółowe narzędzie regulacyjne stosowane w obrębie tej wspólnoty.
Analizie zostały poddane takie gałęzie prawa, jak prawo: administracyjne, cywilne, europejskie, finansowe, gospodarcze, karne i międzynarodowe. W opracowaniu znalazły się teksty odwołujące się do instytucji społeczeństwa obywatelskiego, doktryn politycznych, ochrony środowiska, prawa rodzinnego, stosunków międzynarodowych, a także dotyczące kontrowersji związanych ze stosowaniem m.in. prawa cywilnego, prawa pracy, prawa podatkowego.
Szeroki zakres poruszonych tematów od teorii i filozofii prawa, poprzez prawo konstytucyjne, aż po różne dogmatyki prawne sprawia, że opracowanie będzie interesujące nie tylko dla naukowców, lecz także dla praktyków funkcjonujących w ramach poszczególnych specjalizacji prawniczych.
Autor red. Dobrochna Bach-Golecka
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 696
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci