• Przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne

98.23
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382863277

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

W publikacji wyjaśniono wątpliwości związane ze statusem prawnym przyłączy i problemów prawnych związanych z ich własnością, posadowieniem oraz zapewnieniem niezawodnego funkcjonowania.

W opracowaniu autor odpowiada na pytania:

o dlaczego przyłącza budowane w przeszłości mogą obecnie sprawiać trudności z ustaleniem ich właściciela i w konsekwencji ich utrzymywaniem?

o jak rozwikływać stany faktyczne, gdy przyłącza budowano z naruszeniem przepisów obowiązujących przed dekadą i wcześniej?

o jak na sytuację podmiotów przyłączanych do sieci wodociągowo-kanalizacyjnych wpłynęła regulacja zawarta w art. 19a dodanym do ustawy zaopatrzeniowej w 2020 r. oraz pojawienie się kar pieniężnych za niewydanie warunków przyłączenia w ustawowym terminie?

o czy regulator przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych - Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej - pomaga osobom pragnącym przyłączyć się do sieci, a napotykającym różne trudności prawne?

o kiedy zasadne jest odcięcie przyłączy wbrew woli zainteresowanego?

Pozycja ułatwia poruszanie się po przepisach aktów prawnych odnoszących się do omawianych zagadnień oraz właściwą ocenę orzecznictwa.

Autor Henryk Palarz
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 244
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci