• Prawo ubezpieczeń społecznych

53.88
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382912852

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

Podręcznik to kompendium wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, napisany prostym i zrozumiałym językiem. Unikatowa na rynku wydawniczym publikacja, w której uwzględniono stan prawny na dzień 1 lipca 2022 r.

W podręczniku omówiono m.in.:

  • przepisy ogólne ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
  • zasady podlegania ubezpieczeniom społecznych,
  • istotę i konstrukcję składki na ubezpieczenia społeczne,
  • obowiązki ubezpieczonych oraz tryb odwoławczy,
  • ubezpieczenia zdrowotne.

W treści publikacji wykorzystano aktualną literaturę przedmiotu i orzecznictwo sądów polskich, a przede wszystkimwyjaśnienia, stanowiska i poradniki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako głównej instytucji odpowiedzialnej za stosowanie tego prawa. Opracowanie ma bardzo logiczny układ, który opiera się na analizie ustawodawstwa, szczególnie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Skomplikowane przepisy prawa ubezpieczeń społecznych ilustrowano licznymi przykładami oraz wyrokami sądów, co umożliwia zrozumienie stosowania tych przepisów.

Książka powstała na bazie doświadczeń autorki w prowadzeniu przez wiele lat zajęć z prawa zabezpieczenia społecznego i zgłaszanych przez studentów, doktorantów i innych odbiorców zapotrzebowania na takie kompendium wiedzy.

Publikacja przydatna w procesie dydaktycznym dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych różnych kierunków, m.in. prawa, zarządzania, polityki społecznej, ekonomii, rachunkowości i finansów; wszędzie tam, gdzie wykładane jest prawo ubezpieczeń społecznych.

 

Autor Gertruda Uścińska
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo C.H. Beck
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci