• Prawo cywilne i handlowe w zarysie

57.05
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382465471

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

W podręczniku zostały omówione podstawowe zagadnienia części ogólnej prawa cywilnego, w tym: prawo osobowe, czynności prawne, przedstawicielstwo, przedawnienie roszczeń, ustrój i funkcjonowanie przedsiębiorców (zwłaszcza prawo spółek handlowych), zarys prawa rzeczowego (własność, inne prawa rzeczowe, księgi wieczyste, posiadanie), zobowiązania (m.in. umowy handlowe, odpowiedzialność odszkodowawcza), podstawy prawa spadkowego, prawa papierów wartościowych, zabezpieczenia wierzytelności i prawa własności przemysłowej (w tym znaki towarowe, patenty) oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji.

 W ósmym wydaniu szczegółowo przedstawiono:

o nowe regulacje w obszarze spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów obowiązujących od 1.07.2021 r. dotyczących nowego typu spółki − prostej spółki akcyjnej;

o zmiany w prawie papierów wartościowych zmierzające do dematerializacji akcji;

o wprowadzenie obowiązku dokonywania czynności w rejestrach KRS wyłącznie w formie elektronicznej;

o nowe wysokości odsetek z tytułu płatności pieniężnych, a od lipca 2021 r. - odsetek ustawowych za opóźnienie płatności w transakcjach handlowych;

o szczególną regulację dotyczącą pandemii COVID-19 trwającej w latach 2020-2021, spowodowanej wirusem SARS-CoV-2, odnoszącą się do wielu dziedzin prawa.

Autorzy publikacji są wykładowcami Uniwersytetu Łódzkiego i jednocześnie wykonują zawody adwokata lub radcy prawnego. Redaktor naukowy i współautor podręcznika jest sędzią Sądu Najwyższego. Wpłynęło to na wybór zawartej w książce problematyki i sposób jej prezentacji, łączący teorię z praktyką prawniczą i gospodarczą.

Publikacja została nagrodzona w konkursie na najlepszy podręcznik akademicki 2007 roku.

 Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów administracji, zarządzania, ekonomii, finansów i bankowości oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Będzie użyteczna dla studentów prawa i prawników w powtórzeniu podstawowych zagadnień prawa cywilnego i handlowego, a także w poznaniu wielu nowych przepisów i rozwiązań prawnych. Opracowanie powinno służyć codzienną pomocą również szerokiemu gronu praktyków gospodarczych.

Autor Wojciech Katner
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 608
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci