• Odpowiedzialność karna za przestępstwa korupcyjne

115.71
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788394223861

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon
Monografia jest najobszerniejszym we współczesnej literaturze karnistycznej kompendium wiedzy o przestępstwach korupcyjnych. W książce poddano analizie regulacje Kodeksu karnego i pozakodeksowe przepisy karne, służące zwalczaniu korupcji. Zrelacjonowano spory interpretacyjne związane ze stosowaniem obowiązujących przepisów oraz ustosunkowano się do argumentów formułowanych w nauce prawa karnego i orzecznictwie.
- ponad 400 pozycji bibliograficznych
- 768 stron wiedzy
- przeszło 2400 przypisów
- indeks osobowy
Autor nie unika powoływania się na funkcjonalne reguły wykładni, zwracając uwagę na rolę dobra prawnego w analizie karnistycznej, omawia również instytucje wyłączające odpowiedzialność karną za bierną i czynną korupcję.
Książka zainteresuje teoretyków i praktyków prawa karnego: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych. Dzięki wyczerpującym odesłaniom do przeszło 400 pozycji bibliograficznych oraz bogatego orzecznictwa, czytelnik książki nie musi sięgać po żadne dodatkowe publikacje traktujące o odpowiedzialności karnej za przestępstwa korupcyjne.
Mikołaj Iwański doktor nauk prawnych, asystent w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, autor lub współautor kilkunastu opracowań naukowych i dydaktycznych, w tym krakowskich komentarzy do części ogólnej i szczególnej Kodeksu karnego; prowadzi ćwiczenia z prawa karnego oraz wykłady w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji UJ.
Książka zwyciężyła w konkursie Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego" na książkę prawniczą najbardziej przydatną w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2016 r.
Autor Mikołaj Iwański
Rok wydania 2016
Oprawa twarda
Wydawnictwo Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja
Stron 768
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci