• Kreatywna wizja i wewnętrzna rzeczywistość

53.13
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788395993848

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

Kreatywna wizja i wewnętrzna rzeczywistość to opatrzony przypisami przekład tekstu Kluczowe aspekty praktyki tantry buddyjskiej rady dla początkujących. Jest to pisany wierszem utwór autorstwa tybetańskiego urzeczywistnionego mistrza i słynnego uczonego, Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje.

Tekst ten oferuje delikatne, lecz systematyczne wprowadzenie aspirującego praktykującego i poszukiwacza wiedzy w podstawowe elementy medytacji tantrycznej, znane jako faza budowania i faza spełniająca, zachowując przy tym pełny kontekst myśli i praktyki buddyzmu tybetańskiego. Budowanie odnosi się do stopniowego procesu odtwarzania otoczenia jako mandali i siebie jako bóstwa, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości pustki lub braku rzeczywistego istnienia wszystkich zjawisk. Z kolei spełnienie odnosi się do stopniowego rozpuszczenia wizualizacji, aż umysł spocznie w naturalnym stanie w nierozdzielności błogości i pustki. Tak więc w pierwszej fazie cel jest wyobrażony, a w drugiej doświadcza się go bezpośrednio. Niniejsza książka zawiera również radę, którą Dziamgon Kongtrul napisał dla swojego ucznia Lhałanga Tasziego. Pełnym zachęty, życzliwości i uczucia głosem mistrz instruuje praktykującego, jakie znaki i pułapki może napotkać na swojej ścieżce.

Całość przełożył, wstępem i przypisami opatrzył Elio Guarisco jeden z głównych uczestników trwającego ponad dwadzieścia lat i zainicjowanego przez Kalu Rinpocze projektu mającego na celu przetłumaczenie Skarbnicy wiedzy, czyli encyklopedii dotyczącej buddyjskich nauki Indii i Tybetu autorstwa Dziamgona Kongtrula. Do czasu swojej śmierci w 2020 r. przetłumaczył na język angielski kilkadziesiąt różnych tekstów dotyczących praktyki buddyjskiej; był również instruktorem medytacji we Wspólnocie Dzogczen założonej przez Namkhai Norbu Rinpocze.

Autor Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo Vimala
Stron 162
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci