• Instrumenty antykorupcyjne w samorządzie teryt.

128.01
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382861228

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

W publikacji omówiono wybrane zagadnienia dotyczące mechanizmów antykorupcyjnych odnoszących się do osób pełniących funkcje publiczne we wspólnotach samorządowych. Przedstawiono pojęcie korupcji i jej kontekst normatywny, a także status prawny funkcjonariusza publicznego oraz jego odpowiedzialność prawną w różnych sferach działania. Omówiono problematykę oświadczeń majątkowych osób pełniących funkcje publiczne w samorządzie terytorialnym oraz odpowiedzialność wynikającą z niewypełnienia tego obowiązku ustawowego i sankcje z tym związane.

Analizie poddano również wybrane zakazy i ograniczenia antykorupcyjne będące mechanizmami kontroli władzy publicznej. Zaprezentowano ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ich uczestnictwie w spółkach prawa handlowego.

Książka jest przeznaczona dla pracowników administracji publicznej, prawników praktyków m.in. adwokatów, radców prawnych i sędziów, a także pracowników urzędów skarbowych i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z uwagi na walor naukowy jest również dedykowana pracownikom naukowym i studentom wydziałów prawa i administracji, politologii oraz socjologii.

Autor Monika Augustyniak
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 196
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci