• Ekspektatywa oraz inne prawa wynikające z umów..

128.01
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788382461992

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

W książce poddano analizie odrębne prawa podmiotowe wynikające z zawieranych w obrocie gospodarczym umów realizatorskich w budownictwie mieszkaniowym, ze szczególnym uwzględnieniem ekspektatywy.

Wybór akurat tego rodzaju prawa jest podyktowany długotrwałością procesu powstawania prawa docelowego i potrzebą zabezpieczenia - w tym stanie przejściowym - praw osób oczekujących.

Autorka w oparciu o orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, dokonuje analizy porównawczej tych praw podmiotowych, w celu wykazania podstawowych różnic w ich konstrukcjach prawnych oraz zasadach obrotu.

Opracowanie ma na celu przede wszystkim usystematyzowanie i wykazanie konieczności regulacji ekspektatywy w jednej z najistotniejszych sfer jaką jest obecnie, w okresie dynamicznego wzrostu gospodarczego, sfera budownictwa mieszkaniowego.

 Książka jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych - adwokatów, radców prawnych i sędziów - oraz pracowników administracji publicznej i przedsiębiorców w branży deweloperskiej.

Autor Joanna Bocianowska
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 192
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci