• Dyplomacja parlamentarna

117.20
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 8.99
Paczkomaty InPost 11.67
Poczta Polska 12.5
Kurier 16.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788381806046

Zamówienie telefoniczne: 660418688

Zostaw telefon

Na uznanie zasługuje zabieg posadowienia problematyki parlamentarnej dyplomacji w kontekście ustrojowej zasady trójpodziału władzy i równowagi władz, co skutkuje promocją poddanego badaniu zagadnienia i nadaniem pracy wymiaru ustrojowego. Systematykę książki cechują spójność i logika wynikające ze znakomitej, spetryfikowanej doświadczeniami Autora orientacji w ramach wspólnego pola aktywności dyplomacji i ciał typu parlamentarnego w wymiarach krajowym i międzynarodowym.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Andrzeja Bisztygi, prof. UZ

Warte podkreślenia jest zaproponowane ujęcie, by dostrzegać dyplomację parlamentarną w ramach wieloaspektowego systemu zjawisk, które składają się na działania o charakterze dyplomatycznym we współczesnym świecie, uwzględniające uwarunkowania historyczno-prawne i prawnoporównawcze oraz egzegezę unormowań prawnych. Autor zaproponował ujęcie dyplomacji parlamentarnej w szerszym kontekście współczesnych stosunków międzynarodowych oraz procesu globalizacji wyzwań, przed którymi stoją społeczeństwa.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Bogusława Przywory, prof. UJD

Sam tytuł pracy jest już inspiracją intelektualną. Autor trafnie wyszedł poza narodowe organy przedstawicielskie. Takie ujęcie problemu wzbogaca wiedzę i lepiej pokazuje złożoną rzeczywistość współudziału parlamentów w prowadzeniu spraw z zakresu stosunków międzynarodowych między państwami. Z pewnością książka wzbogaci polską literaturę przedmiotu, a niewykluczone, że będzie również przyczynkiem do szerszej dyskusji o roli parlamentu w państwie w perspektywie polityki zagranicznej.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Marka Zubika, UW

Autor Jerzy Jaskiernia
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
Wydawnictwo Adam Marszałek
Stron 976
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci